Festiwal Kawy i Czekolady (Kraków, 19-20.02.2022)

Podążając za słodyczami. Fotorelacja.

Trochę dla oderwania od obecnej rzeczywistości a po trochu dlatego, że obiecaliśmy to zrobić, publikujemy fotorelację z czasów, kiedy wszystko jeszcze było normalne i lepsze. W weekend z 19 na 20 lutego 2022 odbył się na Hali Cracovia Festiwal łączący słodycze i kuchnię wege. Byliśmy tam też my, aby łasym na słodycze okiem wypatrywać trendów i nowości w środowisku słodyczolubów.

Poniżej znajdziesz fotorelację z wydarzenia. Skupiamy się niemal przede wszystkim na słodkościach, ale zamieścimy też kilka zdjęć jedzeniowych. Czy warto wybierać się na targi i festiwale promujące swoje miejsca na tego typu wydarzeniach? Oczywiście, że tak.

Bo nawet jeśli było trochę sztampowo, a wystawcy postawili na znane, lubiane i sprawdzone, to nigdy nie sposób znać wszystkich tych miejsc, a  w nich wszystkiego spróbować. Poza mniej lub bardziej znanymi, krakowskimi stoiskami było kilka ciekawostek, jak japońskie słodkości, gruziński snikers, ściana czekolad czy ciasta zdobione jadalnymi kwiatami.

Podsumowując Festiwal Kawy i Czekolady

- Można było suto zjeść, obkupić się w dobrej jakości smakołyki, gadżety, rękodzieła;

- Raczej nie było kulinarnych zaskoczeń, a oferta wystawców nie różniła się od tej codziennej;

- Można było spotkać wystawców, których nie ma na co dzień w mieście;

- Zarówno słodkie jak wytrawne jedzenie były na wysokim, postaranym poziomie;

- Od strony wizualnej i estetycznej jeszcze sporo do zrobienia. To raczej kwestia organizatorów i zagospodarowania hali, np. do przemyślenia jak ukryć zaplecza stoisk, które tu były bardzo na widoku.

Link do wydarzenia na Facebook'u: Festiwal Kawy i Czekolady w Krakowie

Autor:
cukiernie

Z zamiłowania do gustownych deserów, pachnących domowych wypieków i nowoczesnych kunsztownych torcików. Odwiedzamy kameralne cukierenki i znane miejsca. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie unosi się ten charakterystyczny dla dobrej cukierni mix zapachów: świeże ciasto, palone masło, karmel i czekolada. Zaglądamy w lady cukiernicze, smakujemy topowych łakoci, wypatrujemy nowości.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się w naszym serwisie.Search
Generic filters