Jedyne takie jagodzianki od Starowicza

Wegańskie drożdżówki

Takie dobre, że nie zgadniesz, że są vegan

A jednak. Od niedawna wszystkie drożdżówki w cukierni są w 100% wegańskie.

Wystarczył lekki retusz w składzie, a bułeczki niespodziewanie zaczęły podbijać Kraków.

Słodkie, obficie wypełnione nadzieniem z polskich jagód.

I co najważniejsze, wcale, ale to wcale nie wyczuwa się w smaku braku jajek, mleka ani kompletnie braku czegokolwiek. Wręcz bułka pełna jest wszystkiego, słodyczy, jagód i ciasta – dokładnie tak, jak powinno być.

Cukiernia Starowicz być może trochę zmuszona pandemią, a na pewno z chęci dołączenia się  w nowy, coraz mocniejszy trend, postawiła na wegańskie wypieki. I robi to bardzo zmyślnie.

Zamiast tworzyć zupełnie nowe, wegańskie kreacje cukiernicze, wzięli na warsztat sprawdzone receptury. Wyjęli z nich wszystkie składniki pochodzenia odzwierzęcego, a w ich miejsce wkomponowali ich roślinne odpowiedniki.

Jeśli sami chcecie spróbować, jak im wyszło, polecamy wizytę w cukierni Starowicz na ul. Św. Wawrzyńca 32 (uwaga na poniedziałki i niedziele - nieczynne, pozostałe dni 9:30 do 16:00);

oraz w wege sklepie Roślinny przy Rynku Dębnickim 10.

Autor:
cukiernie

Z zamiłowania do gustownych deserów, pachnących domowych wypieków i nowoczesnych kunsztownych torcików. Odwiedzamy kameralne cukierenki i znane miejsca. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie unosi się ten charakterystyczny dla dobrej cukierni mix zapachów: świeże ciasto, palone masło, karmel i czekolada. Zaglądamy w lady cukiernicze, smakujemy topowych łakoci, wypatrujemy nowości.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się w naszym serwisie.Search
Generic filters